Żylaki w podróży. Jak podróżować z żylakami nóg? Polecane metody
Do powstawania żylaków dochodzi na skutek przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych. To dolegliwość dotykająca ponad połowy dorosłych osób na świecie. Jak podróżować po świecie i leczyć żylaki?
Żylaki na nogach – skąd się biorą?
Przewlekła niewydolność żylna, która jest główną przyczyną żylaków, jest warunkowana genetycznie, ale także może dojść do niej na skutek długotrwałego stania i siedzenia, noszenia obcisłych spodni, wysokich obcasów, nadwagi i otyłości oraz w ciąży.
Jak bolą żylaki nóg? W początkowej fazie nie dają objawów bólowych. Mogą pojawić się uczucie ciężkości, zmęczenia nóg, pajączki – popękane naczynka. Ból nóg jest efektem bardziej zaawansowanych zmian i jest znakiem, że należy zgłosić się do lekarza – flebologa.
Jak leczyć żylaki nóg?
Żylaki mogą być leczone różnymi metodami, zależnie od ich stopnia zaawansowania. Jak leczyć żylaki na nogach?
1. Leki na żylaki
Stosowane są maści i tabletki zawierające substancje wspierające krążenie, na przykład hesperydyna, rutyna (rutozyd), diosmina, dobezylan wapnia, wyciąg z ruszczyka, kasztanowca.
2. Wyroby kompresyjne – uciskowe
Wyroby uciskowe jak podkolanówki, pończochy, a także rajstopy przeciw żylakowe wspierają prawidłowe krążenie żylne, dzięki czemu łagodzą dolegliwości towarzyszące żylakom.
3. Zabiegi na żylaki
Leczenie żylaków odbywa się różnymi metodami, między innymi jak skleroterapia, miniflebektomia, wewnątrzżylna laserowa ablacja, kleje tkankowe, chirurgia radiofalowa.