Podróże z nietrzymaniem moczu – poradnik dla mężczyzn

Podróże z nietrzymaniem moczu – poradnik dla mężczyzn

Nietrzymanie moczu, inaczej inkontynencja, jest wstydliwą dolegliwością, która dotyka wielu mężczyzn. Aby zapobiec skutkom niekontrolowanego wycieku moczu podczas podróży, czy wycieczki, zaleca się stosowanie wyrobów chłonnych. Co wybrać?

Wkładki urologiczne dla mężczyzn

Gdy problem inkontynencji nie jest nasilony, pomoc zapewniają wkładki urologiczne dla mężczyzn. Przeznaczone są do umieszczania w noszonej na co dzień bieliźnie. Dzięki specjalnemu kształtowi zapewniają pełne dopasowanie do męskiej anatomii, a także wysoki poziom dyskrecji. Dodatkowo zapobiegają pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów.

Wkładki to wyroby chłonne cechujące się niskim poziomem chłonności, polecane między innymi przy kropelkowym i lekkim nietrzymaniu moczu. Mogą być używane zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Męska bielizna chłonna

Gdy problem nietrzymania moczu jest większy, można zdecydować się na stosowanie męskiej bielizny chłonnej. To rodzaj wyrobów chłonnych, które mają postać bielizny – najczęściej estetycznych bokserek w ciemnym kolorze. Wyroby te wykonane są z przyjemnego w dotyku materiału, który przepuszcza powietrze i zapewnia codzienny komfort.

Bielizna chłonna dla mężczyzn zapewnia wysoki pozom dopasowania oraz skutecznie wchłania nadmiar wilgoci, dlatego skóra pozostaje sucha i świeża. Producenci bielizny tego typu stosują w niej również rozwiązania umożliwiające kontrolę nieprzyjemnego zapachu.

Majtki chłonne dla mężczyzn

W przypadku średniego i ciężkiego nietrzymania moczu wykorzystuje się majtki chłonne, które określane są również jako pieluchomajtki albo pampersy. Mogą być one stosowane jak bielizna – zapewniają skuteczną ochronę przed przeciekaniem i zapachami.

W majtkach chłonnych stosuje się specjalne wkłady wchłaniające nadmiar wilgoci, dzięki czemu skóra pozostaje sucha. Oddychające i elastyczne materiały zapewniają przy tym największy komfort użytkowania.

Dla wyrobów chłonnych jak pampersy dla dorosłych cena na receptę jest uzależniona od limitu refundacji. Obecnie zakup refundowanych wyrobów chłonnych możliwy jest również w sklepach internetowych.

Written by admin

Leave a comment