Nowoczesne metody pozbywania się nadwagi – turnusy odchudzające sposobem na walkę z otyłością

Nowoczesne metody pozbywania się nadwagi – turnusy odchudzające sposobem na walkę z otyłością

Problem nadwagi i otyłości dotyka coraz więcej osób w naszym społeczeństwie. Polska plasuje się na szóstym miejscu w Europie pod względem liczby osób otyłych i z nadwagą. Niemal jedna czwarta Polaków choruje na otyłość, a szacuje się że z nadwagą zmaga się ok. 10% polskich dzieci.

Otyłość – problem nie tylko natury estetycznej

Dane dotyczące otyłości i nadwagi są bardzo niepokojące. Tym bardziej, że ze względu na wszechobecnie dostępną żywność, coraz więcej z nas narażonych jest na wystąpienie problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. A wraz z otyłością zwiększa się ryzyko rozwoju takich chorób jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy choroby układu sercowo – naczyniowego. Głównymi przyczynami nadwagi są: mała aktywność fizyczna oraz zbyt duża podaż energetyczna w diecie.

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów to proces wymagający wytrwałości, zmiany nawyków żywieniowych oraz zwiększenia aktywności fizycznej. Nowoczesne metody odchudzania opierają się nie tylko na podstawowym treningu i skrajnie restrykcyjnej diecie, ale na szeregu innych aspektów które mogą okazać się pomocne w odchudzaniu.

Czy turnusy odchudzające pomagają zrzucić wagę?

Tak. Choć mało prawdopodobnym jest, aby podczas jednej kuracji całkowicie pozbyć się otyłości, to z pewnością turnus odchudzający jest bardzo dobrym startem i punktem wyjściowym dla osoby, która pragnie walczyć z nadwagą. Odpowiednio dobrana przez specjalistę dieta, uwzględniająca zapotrzebowanie na ilość kalorii, składniki odżywcze i witaminy, pomoże zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej z organizmu, bez ryzyka pojawienia się niedoborów.

Bardzo ważnym aspektem turnusów odchudzających jest fakt, że uczestnicy stale pozostają pod opieką dietetyków, trenerów personalnych, a często także lekarzy oraz psychologów. Niejednokrotnie wsparcie psychologiczne jest konieczne, aby zwizualizować sukces oraz na stałe zmienić podejście osoby do zdrowego odżywiania. Chcąc utrzymać prawidłową wagę należy przez całe życie dbać o dobrze zbilansowaną dietę i takie podejście powinno kształtować się wśród uczestników podczas turnusów odchudzających.

Dzięki zmianie w sposobie myślenia odnośnie diety jako o stylu życia, a nie jak o przykrym obowiązku i kilkutygodniowej głodówce, unikamy poważnego problemu jakim jest efekt jo-jo i powrót do wyjściowej wagi. Uczestnicy uczą się jak kontrolować reakcje organizmu, kiedy daje im znać o sytości, a kiedy rzeczywiście informuje o głodzie. Uzyskują również komplet informacji o produktach w jakie powinna być bogata ich dieta, aby nie doprowadzać do wzrostu masy ciała. Takie umiejętności są przydatne szczególnie w domu, ponieważ pozwalają uczestnikowi unikać przekąsek i samodzielnie komponować posiłki.

Turnus odchudzający – jakie są jego główne założenia?

Turnusy odchudzające mają za zadanie nie tylko zredukować masę ciała, ale przede wszystkim wymodelować i wysmuklić sylwetkę, poprawić sprawność fizyczną, zwiększyć siłę oraz wytrzymałość i odbudować kondycję organizmu. Cały proces odchudzania dobierany jest indywidualnie, uwzględniając przy tym stopień nadwagi lub otyłości uczestnika, a także jego ogólny stan zdrowia. Programy treningowe ustalane są specjalnie pod kątem spalania tkanki tłuszczowej oraz mają na celu ujędrnić ciało i wzmocnić mięśnie.

Zwalczanie nadwagi podczas turnusów odchudzających jest dobrą lekcją i początkiem zmiany stylu życia. Wypracowane nawyki, poznane ćwiczenia i jednostki treningowe zalecone przez specjalistów są świetnym startem dla osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów i zadbać o prawidłową sylwetkę oraz zdrowy organizm.

Written by admin

Leave a comment