Jastrzębia Góra – nocleg w sercu Kaszub. Top 3 atrakcji kurortu

Jastrzębia Góra – nocleg w sercu Kaszub. Top 3 atrakcji kurortu

Szukasz miejsca nad Bałtykiem, gdzie odpoczniesz w pięknym otoczeniu przyrody, bez wielkomiejskiego gwaru i hałasu? Jastrzębia Góra będzie idealna! Noclegi z widokiem na morze, bardzo różnorodna linia brzegowa i całkiem sporo atrakcji jak na tak niewielką miejscowość sprawią, że spędzisz tam udany urlop!

Noclegi nad morzem w Jastrzębiej Górze to ciekawy pomysł na urlop dla osób, które ponad wielkomiejskie rozrywki cenią spokój i piękne otoczenie przyrody. Miejscowość ta słynie z pięknych, bardzo czystych plaż – zarówno piaszczystych, jak i kamienistych, a także bardzo zróżnicowanej i malowniczej linii brzegowej z charakterystycznymi klifami.

W kurorcie bardzo dobrze rozwinięta jest także infrastruktura turystyczna. Można tam wynająć nowoczesne i komfortowe apartamenty Jastrzębia Góra. To urokliwe miejsce nie ustępuje pod tym względem większym nadbałtyckim miejscowościom, a w takich apartamentach, jak Residence Jastrzębia Góra, można wypocząć w naprawdę doskonałych warunkach.

Warto też pamiętać, że w Jastrzębiej Górze funkcjonuje całkiem sporo różnego rodzaju atrakcji dla turystów, dzięki którym można ciekawie i aktywnie spędzać czas całą rodziną.

Noclegi Jastrzębia Góra – niedaleko Promenady Światowida

Najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry jest Promenada Światowida, czyli deptak, który kończy się zejściem na plażę i punkt widokowy. Znajdują się tam liczne restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowej, polskiej i regionalnej, bary, puby i kawiarnie. To właśnie tutaj latem odbywają się występy ulicznych grajków i artystów. Na Promenadzie można potańczyć, spędzić czas z dziećmi albo usiąść na jednej z ławeczek zlokalizowanych na skwerku z fontanną.

Przy deptaku znajduje się także symbolizująca związek Jastrzębiej Góry z Kaszubami kamienna płyta, przedstawiająca planszę do śpiewania Kaszëbsczé nótë, czyli tradycyjnej regionalnej piosenki-wyliczanki z obrazkami.

Jastrzębia Góra – apartamenty blisko Lisiego Jaru

Jeśli ktoś zamiast restauracji, pubów i życia towarzyskiego woli obcowanie z przyrodą, koniecznie powinien udać się na spacer do Lisiego Jaru – jednego z najbardziej znanych i cennych przyrodniczo miejsc Jastrzębiej Góry. Jest to ciągnący się pasem do wybrzeża wąwóz, osiągający głębokość nawet 50 metrów. Jego zbocza porastają piękne, kilkusetletnie drzewa, tworzące wyjątkowy mikroklimat tego miejsca.

Z Lisim Jarem wiąże się też interesująca legenda – otóż niedaleko wejścia do wąwozu wybudowano pierwsze w Polsce nadmorskie schronisko turystyczne, a także postawiono obelisk, który miał upamiętniać, że to właśnie w Lisim Jarze zjawił się rzekomo król Zygmunt III Waza po nieudanej próbie zdobycia korony szwedzkiej.

Jastrzębia Góra – nocleg w pobliżu Parku Wodnego

Nie każdy, kto wynajmuje apartamenty nad morzem, musi być fanem kąpieli w wodach Bałtyku. Nie zawsze też pozwala na to pogoda. W takich sytuacjach całą rodziną warto udać się do jastrzębskiego Parku Wodnego, gdzie można aktywnie spędzić dzień! Znajdują się tam trzy baseny wewnętrzne oraz brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia, przeciwprąd i tzw. rwąca rzeka. Dorośli mogą zrelaksować się w jacuzzi albo skorzystać ze strefy saun, które pozytywnie wpływają na zdrowie i urodę. W Parku Wodnym prowadzone są także lekcje pływania dla najmłodszych.

Unikalny nadmorski mikroklimat, wyjątkowe w skali całego Bałtyku wybrzeże, mnóstwo atrakcji dla całej rodziny i nowoczesne apartamenty – Jastrzębia Góra to doskonałe miejsce na dłuższe wczasy i kilkudniowy urlop. Przekonaj się o tym podczas nadchodzącego urlopu!

Written by admin

Leave a comment