Dobre głośniki do kampera – jak je wybrać i zamontować?

Dobre głośniki do kampera – jak je wybrać i zamontować?

Chcesz cieszyć się z wysokiej jakości nagłośnienia swojego kampera? W takim przypadku warto zdecydować się na zakup systemu car audio, dzięki któremu można uzyskać bogate brzmienie muzyki i skorzystać także z dodatkowych funkcji. Co wybrać?

Jak wykonać nagłośnienie do kampera?

Najczęściej kampery wyposażone są jedynie w głośniki w kabinie kierowcy i podłączone są one do radia znajdującego się na kokpicie. Takie rozwiązanie nie spełni jednak oczekiwań osób, którym zależy na bogatszym brzmieniu i nagłośnieniu pozostałej części pojazdu.

Wobec tego, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku, potrzebne będą zatem dodatkowe głośniki do kampera, dzięki którym można nagłośnić całe wnętrze samochodu i słuchać muzyki nie tylko z jego przodu, ale również z tyłu.

Ponadto nagłośnienie kampera może być uzupełnione o dodatkowe funkcje, na przykład może ono służyć jako zestaw głośnomówiący podczas prowadzenia rozmów telefonicznych lub może pozwalać na przesyłanie muzyki bezprzewodowo przez Bluetooth z telefonu albo laptopa. Głośniki mogą też współpracować z telewizorem umieszczonym w kamperze dla lepszej jakości dźwięku dającego kinowe wrażenia.

Jakie głośniki najlepiej nadają się do kampera?

W sprzedaży można znaleźć obecnie różne rodzaje systemów car audio przeznaczonych do samochodów. Jak dobrać najlepsze głośniki do kampera?

Przede wszystkim warto zdecydować się na głośniki od sprawdzonego producenta, na przykład od firm takich jak Pioneer, Blaupunkt, Audison, czy Alpine dostępne w ofercie rpmotorsport.pl/car-audio-i-multimedia/kampery-motorhome których asortyment cieszy się zaufaniem wśród klientów.

Aby muzyka była wysokiej jakości, dobre głośniki samochodowe powinny oferować bogate brzmienie. Można uzyskać je poprzez wybranie głośników dwudrożnych, a także trzydrożnych i czterodrożnych. Dodatkowo system może być uzupełniony o głośnik niskotonowy, czyli subwoofer.

Przy zakupie głośników warto też sprawdzić, czy wymagają one wykorzystania dodatkowego wzmacniacza. Niektóre z nich można od razu podłączyć do radia samochodowego, natomiast inne będą wymagały zastosowania wzmacniacza. Wzmacniacz zajmuje trochę miejsca w pojeździe, ale pozwala on na uzyskanie większej mocy oraz lepszej jakości dźwięków, więc warto rozważyć jego zastosowanie.

Montaż głośników w kamperze – jak go wykonać?

Dobierając dodatkowe głośniki do kampera, należy też uwzględnić sposób ich montażu. Jak są one instalowane?

Takie głośniki mogą być zamontowane za pomocą śrub, uchwytów i wyposażone są w maskownice, a także można zdecydować się na zamówienie dedykowanej zabudowy pod system nagłośnieniowy, dlatego lepiej komponuje się on wtedy z wnętrzem pojazdu.

Prace w tym zakresie mogą być wykonane samodzielnie przez właściciela kampera, ale można też zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy wykonującej nagłośnienia pojazdów. Firma ta może wtedy dobrać odpowiedni rodzaj systemu car audio oraz przeprowadzić jego fachową instalację dla klienta.

Written by admin

Leave a comment