Ból zęba w podróży. Jak go złagodzić? Gdzie szukać pomocy?

Ból zęba w podróży. Jak go złagodzić? Gdzie szukać pomocy?

Dotkliwy ból zęba może pojawiać się w najmniej oczekiwanym momencie – także podczas wymarzonych wakacji lub podróży służbowej. Jak zmniejszyć dolegliwości? Gdzie udać się po pomoc?

Jak zmniejszyć ból zęba podczas wyjazdu?

Gdy pojawia się ból zęba, należy jak najszybciej go złagodzić. Co robić z bólem zęba na wakacjach?

Najłatwiejszym sposobem na bolący ząb są ogólnodostępne tabletki przeciwbólowe, na przykład jak paracetamol, ibuprofen czy naproksen. Środek tego rodzaju warto wziąć ze sobą w podróż lub kupić na miejscu.

Można wykorzystać także inne domowe metody na ból zęba, na przykład:
– Okłady z lodu – przykładane do policzka po obolałej stronie twarzy,
– Olejek goździkowy lub kamforowy – należy nasączyć nim wacik i przyłożyć do bolącego miejsca,
– Płukanka – wykonana z wody z solą albo z naparu z szałwii, rumianku.

Są to jednak doraźne sposoby na bolący ząb, dlatego wtedy, gdy dolegliwości nie ustają, konieczne będzie udanie się do gabinetu stomatologicznego.

Ból zęba poza domem – gdzie szukać pomocy?

W trakcie wyjazdu do innej miejscowości w Polsce można udać się do najbliższego gabinetu stomatologicznego. Adresy i opinie na temat dentystów można znaleźć w internecie.

Nieco więcej problemów sprawi znalezienie specjalisty jak dentysta w podróży zagranicznej. Dodatkowo mogą pojawić się wtedy spore koszty związane z jego usługami.

Aby skorzystać z pomocy dentystycznej bez wysokich kosztów podczas wyjazdu do innego kraju, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje takie świadczenia.

Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na limit kosztów leczenia dla usług dentystycznych i sposób ich rozliczenia. Ubezpieczyciel może pomóc w wyborze gabinetu na miejscu. Często jednak należy zapłacić za wizytę samodzielnie, a potem ubiegać się o zwrot kosztów od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Szczegóły związane z korzystaniem z opieki medycznej za granicą najlepiej sprawdzić przed wyjazdem, aby mieć pewność, na jakich zasadach i gdzie jest ona dostępna.

Źródło: https://dentystagliwice.pl/2021/06/09/domowe-sposoby-na-bol-zeba-jak-usmierzyc-bol/

Written by admin

2 Replies to “Ból zęba w podróży. Jak go złagodzić? Gdzie szukać pomocy?”

Leave a comment