Berlin: co warto zobaczyć?

Berlin: co warto zobaczyć?

Czy Niemcy mogą okazać się dla nas ciekawym celem wycieczki? Oczywiście. Ciekawych zakątków oraz miejscowości w tym kraju nie brakuje, a spacery po niemieckich miastach mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Jednym z tych miast, którym znane biura podróży poświęcają najwięcej uwagi, jest Berlin. Nic w tym dziwnego. To stolica Niemiec oraz tętniące życiem miasto, na terenie którego z ciekawymi placówkami muzealnymi oraz ważnymi skarbami architektury można się spotkać niemal na każdym kroku. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Zwiedzanie Berlina warto zaplanować w taki sposób, by ujrzeć jeden z jego najważniejszych symboli. To Mur Berliński, będący z jednej strony ciekawą galerią sztuki, z drugiej – przejmującą pamiątką z czasów Ziemnej Wojny. To miejsce wciąż robi wrażenie, a spacer wzdłuż zachowanych fragmentów muru, dzielącego niegdyś Europę na dwie części, może się dla wielu z nas okazać wyjątkowym doświadczeniem. Co jeszcze warto zobaczyć w Berlinie? Z pewnością warto przyjrzeć się tak ciekawym obiektom sakralnym, jak Katedra Francuska i Katedra Niemiecka, warto też wybrać się na spacer słynną Aleją pod Lipami. Budowlą, której w trakcie wycieczki po niemieckiej stolicy nie można pominąć, jest też Brama Brandenburska. Reichstag, dawniej służący jako siedziba parlamentu Rzeszy, a obecnie siedziba Bundestagu, Alexanderplatz ze słynną Fontanną Przyjaźni oraz Fernsehturm – licząca sobie ponad 360 metrów wysokości wieża telewizyjna, będąca jednym z najsłynniejszych punktów widokowych w Europie – takie atrakcje sprawiają, że Berlin może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie.

O trudnej historii XX wieku i roli, jaką odegrało w niej państwo niemieckie, przypomina w Berlinie wiele obiektów. Jednym z tych najbardziej przejmujących jest Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, stworzony z ponad 2700 cementowych bloków. Monument ten przypomina o Żydach – ofiarach Holocaustu, a że stanowi część placówki muzealnej poświęconej tej tematyce, zalicza się do grona najważniejszych punktów na mapie współczesnego Berlina.
Dla tych, których fascynuje historia i kultura, obowiązkowym punktem w programie wycieczki do Berlina stanie się Wyspa Muzeów. To wyjątkowe miejsce, w którym wszystko kręci się wokół nauki i sztuki. Berlińska Wyspa Muzeów to wspaniały klimat, piękna sceneria i takie atrakcje, jak Muzeum Pergamońskie, Stara Galeria Narodowa, a także dwa Muzea: Stare i Nowe. Każda z tych placówek kryje w swych murach wiele cennych skarbów, każda z nich jest ważnym celem wycieczki. Kto poświęci im swój czas, ten z pewnością żałować nie będzie.

Berlin ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym mieście mogą się dla wielu z nas okazać świetną przygodą. Znane biura podróży poświęcają mu sporo uwagi, a że tanie noclegi można znaleźć tu w wielu obiektach, zaplanowanie wizyty w tym mieście przestaje być problemem. Z pewnością warto zajrzeć do niemieckiej stolicy, poznać jej zabytki i historię. Będzie to wyjątkowa przygoda, która na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.

Written by admin

Leave a comment